Zaxaryan Real Sosyedadda o‘zini ko‘rsatishi mumkin
CSKA jamoasining himoyachisi Igor Diveev Rossiyaning «Real Sosyedad» klubida o‘ynayotgan yarim himoyachi Arsen Zaxaryanning Yevropadagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Diveevning ta’kidlashicha, Zaxaryan hozircha Ispaniya jamoasida o‘zini to‘liq namoyon eta olmaganiga jiddiy muammo sifatida qarash shart emas. U fikricha, vaziyat hali o‘zgarishi mumkin.
Ehtimol, futbolchi uchun qulay ijaraga berish yoki mashg‘ulot tartibini o‘zgartirish orqali jarohatlarining oldi olinadi. Shunda Zaxaryan yana o‘z imkoniyatini namoyish etish uchun imkoniyatga ega bo‘ladi.
Joriy mavsumda 22 yoshli futbolchi Ispaniya chempionatida faqat bir o‘yinda maydonga tushdi va «Real»ga qarshi o‘yinda 24 daqiqa harakat qildi. Bu uning fevral oyidan beri birinchi maydonga chiqishi bo‘ldi.
Diveevning so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryanning faoliyati hali to‘liq boshlanmagan va u o‘zini ko‘rsatishi uchun hali imkoniyatlar mavjud. Shuningdek, futbolchining sog‘lig‘i va jismoniy holatini yaxshilash uchun jamoa tomonidan zarur choralar ko‘rilishi mumkin.

Захарян может проявить себя в Реал Сосьедаде
Защитник ЦСКА Игорь Дивеев высказался о выступлениях полузащитника сборной России Арсена Захаряна в испанском клубе «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дивеева, не стоит считать серьёзной проблемой то, что Захарян пока не смог полностью проявить себя в испанской команде. По его мнению, ситуация ещё может измениться.
Возможно, для футболиста будет полезна удобная аренда или изменение режима тренировок, что поможет предотвратить травмы. Тогда Захарян снова получит возможность показать свои способности.
В текущем сезоне 22-летний футболист провёл в чемпионате Испании всего один матч, выйдя на поле на 24 минуты в игре против «Реала». Это был его первый выход на поле с февраля.
По словам Дивеева, карьера Захаряна ещё не началась полностью, и у него есть ещё возможности проявить себя. Также команда может принять необходимые меры для улучшения здоровья и физического состояния игрока.