Angliya terma jamoasi va Myunxenning "Bavariya" klubi hujumchisi Garri Keyn Germaniya chempionatidagi joriy mavsumdagi chempionlik uchun kurash haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bild nashrining savoliga javoban, "Bavariya" jamoasining kuchi hisobiga chempionlik uchun kurash zerikarli bo‘lmaydimi, degan savolga Keyn quyidagicha javob berdi. U bunday fikrda emasligini aytdi va agar shunday bo‘lsa ham, bu ularning jamoasiga berilgan maqtov ekanligini ta’kidladi.
Keyn so‘zlariga ko‘ra, ikki yil oldin ular Bundesligani yuta olmaganda odamlarning fikri boshqacha bo‘lgan. Hozir esa Dortmund, Leverkuzen va Frankfurt kabi kuchli jamoalar bor va ular "Bavariya"ga jiddiy raqobat yaratadi.
Mavsumning dastlabki uch turidan so‘ng "Bavariya" 9 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Dortmundning "Borussiya", "Ko‘ln" va "Sankt-Pauli" jamoalari har biri 7 ochkoga ega.
Frankfurtning "Ayntraxt" jamoasi 6 ochko bilan beshinchi o‘rinda, Leverkuzenning "Bayer" jamoasi esa 4 ochko bilan o‘nchi pog‘onada bormoqda. Shunday qilib, chempionlik uchun kurash qiziqarli va raqobatbardosh kechmoqda.

Гарри Кейн оценил борьбу за чемпионство в Бундеслиге
Нападающий сборной Англии и мюнхенской «Баварии» Гарри Кейн поделился своим мнением о борьбе за чемпионство в текущем сезоне чемпионата Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ответ на вопрос издания Bild, не станет ли борьба за чемпионство скучной из-за силы команды «Бавария», Кейн ответил следующим образом. Он не согласен с таким мнением и подчеркнул, что даже если это так, то это является комплиментом их команде.
По словам Кейна, два года назад, когда они не смогли выиграть Бундеслигу, мнение людей было другим. Сейчас же есть сильные команды, такие как «Дортмунд», «Леверкузен» и «Франкфурт», которые создают серьёзную конкуренцию «Баварии».
После первых трёх туров сезона «Бавария» лидирует с 9 очками. Команды «Боруссия» из Дортмунда, «Кёльн» и «Санкт-Паули» имеют по 7 очков.
«Айнтрахт» из Франкфурта занимает пятое место с 6 очками, а «Байер» из Леверкузена — десятое с 4 очками. Таким образом, борьба за чемпионство проходит интересно и конкурентоспособно.