Kivu Interdagi muammolar haqida savollarga javob berdi
Milanning «Inter» jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu jamoaning psixologik qiyinchiliklari haqida berilgan savollarga norozilik bilan javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi mavsumdagi muvaffaqiyatsizlik, xususan Chempionlar Ligasi finalida «PSJ»ga 0:5 hisobida yutqazish jamoa ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatganini tan oldi. Kivu matbuot anjumanida «Biz bu yerga «Ayaks» bilan bo‘ladigan o‘yinni muhokama qilish uchun yig‘ildik, ammo menga bir xil savollar takror-takror berilmoqda.
Jamoamiz kuchli va bu Turin shahridagi o‘yin bilan isbotlandi. Biroq, faqat natijalarga qarab muammolarni qidirishda davom etishingiz mumkin», deb ta’kidladi.
«Inter» jamoasining «Ayaks»ga qarshi safardagi o‘yini chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Киву ответил на вопросы о проблемах в Интере
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву с недовольством ответил на вопросы о психологических трудностях команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он признал, что неудачи в прошлом сезоне, в частности поражение от «ПСЖ» со счётом 0:5 в финале Лиги чемпионов, негативно сказались на настроении команды. На пресс-конференции Киву сказал: «Мы собрались здесь, чтобы обсудить игру с «Аяксом», но мне постоянно задают одни и те же вопросы.
Наша команда сильна, и это было доказано игрой в Турине. Однако вы можете продолжать искать проблемы, оценивая только результаты», — подчеркнул он.