Tomas Frank "Tottenhem" o‘yinini ijobiy baholadi
Tottenxem jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank Chempionlar Ligasi doirasidagi Villarrealga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyingi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning taqdirini mezbonlarning o‘z darvozasiga urgan avto goli 4-daqiqada hal qildi. Tottenxem jamoasi bu hisobni saqlab qolib, daniyalik murabbiy uchun murabbiylik faoliyatidagi birinchi g‘alabasini taqdim etdi.
Tomas Frank o‘yinni ijobiy baholadi va jamoaning himoyada yaxshi o‘ynagani, kuchli raqib Villarrealga kam imkoniyat berganini ta’kidladi. Shu bilan birga, u hujumda jamoaning o‘zini mukammal ko‘rsata olmaganini tan oldi.
Ikkinchi bo‘limda esa o‘z tashabbusini raqibga berib qo‘yganliklarini aytdi. Tomas Frank iyun oyida jamoa bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan va undan oldin Anje Postekoglu bu lavozimni egallagan edi.

Томас Фрэнк положительно оценил игру "Тоттенхэма"
Главный тренер команды Тоттенхэм Томас Франк поделился впечатлениями после матча Лиги чемпионов против Вильярреала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Исход встречи решил автогол хозяев на 4-й минуте. Команда Тоттенхэма сохранила этот счет и принесла датскому тренеру первую победу в тренерской карьере.
Томас Франк положительно оценил игру и отметил, что команда хорошо сыграла в обороне, предоставив сильному сопернику Вильярреалу мало возможностей. Вместе с тем он признал, что в атаке команда не смогла показать себя идеально.
Во втором тайме они уступили инициативу сопернику. Томас Франк был назначен главным тренером команды в июне, до него эту должность занимал Анже Постекоглу.