Tudor: Beshta almashtirish futbolni tubdan o‘zgartirdi
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor Chempionlar ligasida Dortmundning «Borussiya» jamoasi bilan 4:4 hisobida durang o‘ynagandan so‘ng, almashtirishlarning ahamiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Turinliklar mag‘lubiyatdan 94 va 96-daqiqalarda kiritilgan gollar evaziga qochishdi. Uchrashuv qahramoni zaxiradan tushgan Dushan Vlahovich bo‘lib, u ikki gol urdi va bitta golga assistentlik qildi.
Tudor matbuot anjumanida shunday dedi: «O‘yinlar har uch kunda bo‘lib o‘tadi va hozirda asosiy tarkib o‘yinchilari deyarli yo‘q. Men bu haqda jamoaga doim aytaman.
O‘yin natijalari oxirgi 20 daqiqada hal bo‘ladi. Bugun bu yana bir bor tasdiqlandi.
Beshta almashtirish joriy etilganidan keyin futbol o‘zgardi.» Eslatib o‘tamiz, shanba kuni «Yuventus» «Inter» ustidan 4:3 hisobida g‘alaba qozondi va unda ham oxirgi daqiqalarda ikki gol kiritildi.

Тюдор: Пять замен кардинально изменили футбол
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор высказался о значении замен после ничьей 4:4 с дортмундской «Боруссией» в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринцы избежали поражения благодаря голам, забитым на 94-й и 96-й минутах. Герой матча — вышедший на замену Душан Влахович, который забил два гола и отдал одну результативную передачу.
На пресс-конференции Тудор сказал: «Матчи проходят каждые три дня, и сейчас практически нет игроков основного состава. Я всегда говорю об этом команде.
Результаты игр решаются в последние 20 минут. Сегодня это подтвердилось вновь.
После введения пяти замен футбол изменился.» Напомним, в субботу «Ювентус» одержал победу над «Интером» со счётом 4:3, и там тоже два гола были забиты в последние минуты.