De Dzerbi "Real"ga berilgan penalti haqida fikr bildirdi
Marsel jamoasining bosh murabbiyi Roberto de Dzerbi Madridning Real jamoasi bilan o‘yin oxirida hakam tomonidan belgilangan penaltini keskin tanqid qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu qaror adolatli emas va o‘yinning yakuniy natijasiga ta’sir ko‘rsatgan. Real jamoasi 2:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi, gollar Kylian Mbappe tomonidan belgilangan penaltilardan kiritildi.
G‘alaba keltirgan gol 81-daqiqada urildi. De Dzerbi matbuotga bergan intervyusida bu vaziyatni “juda adolatsiz va penaltiga loyiq emas” deb baholadi.
Shuningdek, o‘yinda Real jamoasi 72-daqiqada Daniyel Karvahal to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olib, maydonni 10 kishi bilan yakunlaganini ta’kidladi. Karvahal mehmonlar darvozaboni Xeronimo Ruliga qarshi qattiq harakat qilgani uchun jazolangan.
Liga chempionlarining guruh bosqichining ikkinchi turida Marsel o‘z maydonida Amsterdamning Ayaks jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘lib, g‘alaba uchun kurash davom etadi.

Де Дзерби высказался о пенальти, назначенном в пользу "Реала"
Главный тренер команды Марсель Роберто де Дзерби резко раскритиковал пенальти, назначенный судьей в конце матча с мадридским Реалом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, это решение было несправедливым и повлияло на итоговый результат игры. Реал проиграл со счётом 1:2, голы были забиты с пенальти, назначенных в пользу Килиана Мбаппе.
Победный гол был забит на 81-й минуте. В интервью прессе де Дзерби охарактеризовал эту ситуацию как «очень несправедливую и не заслуживающую пенальти».
Также он отметил, что в матче Реал завершил игру вдесятером после того, как на 72-й минуте Даниэль Карвахаль получил прямую красную карточку. Карвахаль был наказан за грубое нарушение против вратаря гостей Херонимо Рули.
Во втором туре группового этапа Лиги чемпионов Марсель примет на своём поле амстердамский Аякс. Эта игра будет важным поединком для обеих команд, борьба за победу продолжается.