Tottenxem jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank o‘z jamoasining hujum salohiyatini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda jamoa o‘zining hujumkor o‘yinini namoyish etmoqda va bu borada katta umidga ega ekanligini ta’kidladi. Seshanba kuni Tottenxem Yevropa Chempionlar Ligasi doirasida o‘z maydonida Villarreal jamoasini minimal hisob bilan mag‘lub etdi.
Uchrashuvda g‘alabani qarshi jamoaning o‘z darvozasiga kiritilgan avtogol hal qildi, bu voqea o‘yin boshidan to‘rtinchi daqiqada sodir bo‘ldi. Tomas Frankning fikricha, jamoada bunday o‘yinchilar bor ekan, ular doimiy ravishda gol urishga qodir.
Hozirgi g‘alaba avtogol tufayli bo‘lsa-da, kelajakda jamoa o‘z kuchi bilan gollar urishini ta’minlaydi. Murabbiy jamoaning avvalo himoya chizig‘ini mustahkamlashga katta e’tibor qaratganini, aynan shu ishlar ularning g‘alabalariga yordam berayotganini aytdi.

Фрэнк: Тоттенхэм обладает способностью забивать голы в атаке
Главный тренер команды Тоттенхэм Томас Франк высоко оценил атакующий потенциал своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда демонстрирует атакующий стиль игры и возлагает на это большие надежды. Во вторник Тоттенхэм в рамках Лиги чемпионов УЕФА на своем поле минимально обыграл Вильярреал.
Победу в матче принес автогол соперника, который произошел на четвертой минуте игры. По мнению Томаса Франка, пока в команде есть такие игроки, они способны регулярно забивать голы.
Хотя нынешняя победа была достигнута благодаря автоголу, в будущем команда обеспечит забитые мячи своими силами. Тренер отметил, что команда уделяет большое внимание укреплению оборонительной линии, и именно эти действия помогают им одерживать победы.
Томас Франк был назначен главным тренером Тоттенхэма в начале текущего сезона. Он использует все возможности для дальнейшего развития команды и достижения успехов.