Xabi Alonso: "Real"ning o‘yini asta-sekin takomillashmoqda
Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso o‘z jamoasining o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv chog‘ida jamoa o‘z maydonida “Marsel”ni Liganing Chempionlar ligasi doirasidagi o‘yinda qiyin kechgan bahsda 2:1 hisobida mag‘lub etdi. G‘alabani Kilian Mbappe ikkita penaltidan kiritgan gollari bilan ta’minladi.
Alonso jamoaning o‘yin uslubi doimiy rivojlanayotgan jarayon ekanligini ta’kidladi. U o‘yinning qachon to‘liq shakllanishini aniq aytish qiyinligini, ammo jamoaning sezilarli darajada o‘sib borayotganini qayd etdi.
O‘yinchilarga aniq vazifalar berilganligi ularning o‘zini yanada yaxshi ko‘rsatishiga yordam berayotgani aytildi. Xabi Alonso joriy yil yozida, Carlo Anchelottini almashtirib, bosh murabbiy lavozimiga tayinlangan.

Хаби Алонсо: Игра "Реала" постепенно улучшается
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался о игре своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе матча команда на своем поле в напряженной встрече Лиги чемпионов обыграла «Марсель» со счетом 2:1. Победу обеспечили два гола Килиана Мбаппе с пенальти.
Алонсо подчеркнул, что стиль игры команды постоянно развивается. Он отметил, что трудно точно сказать, когда игра полностью сформируется, но команда значительно прогрессирует.
Было отмечено, что четко поставленные задачи игрокам помогают им показывать себя лучше. Хаби Алонсо был назначен главным тренером этим летом, сменив Карло Анчелотти.