Anri: "Arsenal" endi faqat g‘alaba uchun o‘ynashi kerak
Arsenal jamoasining afsonaviy sobiq futbolchisi Tyerri Anri klubni 2025/26 yilgi mavsumda uzoq davom etgan yutqazish seriyasini to‘xtatib, musobaqada g‘olib bo‘lishga chaqirmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports xabariga ko‘ra, Anri fikricha, “kanonirlar” kuchli va sifatli tarkibga ega bo‘lib, Angliya Premer-ligasining asosiy sovrinini qo‘lga kiritishga qodir. U Chempionlar ligasida “Atletik”ga qarshi ishonchli g‘alabadan so‘ng shunday dedi.
Hozirgi vaqtda Arsenalning tarkibi juda chuqur va raqobatbardosh. Zaxira o‘rindig‘ida yana bir to‘liq kuchga ega jamoa bor.
Shu bilan birga, Edyeor, Xaverts va Saka kabi asosiy futbolchilar jamoadan tashqari. Bu esa jamoaning barcha yo‘nalishlarda kurashishga tayyorligini bildiradi.
Anri mavsumni yutqazmaslik uchun majburiy deb atadi. Endi ikkinchi o‘rin yetarli emas.
Bu yaxshi natija bo‘lsa-da, o‘z ambitsiyalarini sovrin bilan tasdiqlash vaqti keldi. Asosiy raqobat “Liverpul” va “Arsenal” o‘rtasida bo‘lishi kutilmoqda, biroq “Manchester Siti”ni ham hisobdan chiqarib bo‘lmaydi.
Albatta, jarohatlar yuz beradi, ammo hozirda Arsenalda g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlar mavjud. Anri futbolchilarga “yutqazmaslik uchun o‘ynamaslik”ni to‘xtatishni tavsiya qilmoqda.
Agar chempionlikni istasangiz, faqat g‘alaba uchun harakat qilishingiz kerak. O‘sha paytlarda sovrin qo‘lga kiritish uchun “Manchester Yunayted”ni mag‘lub etish va durang haqida o‘ylamaslik talab etilgan.
Tyerri Anri Arsenal safida sakkiz mavsum o‘ynagan, ikki marta Premer-liga chempioni bo‘lgan, uch marta Angliya Kubogini qo‘lga kiritgan va klub tarixidagi eng yaxshi to‘purar hisoblanadi.

Анри: "Арсенал" теперь должен играть только на победу
Легендарный бывший футболист команды Арсенал Тьерри Анри призывает клуб в сезоне 2025/26 прервать длительную серию поражений и бороться за победу в соревновании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Sky Sports, по мнению Анри, «канониры» обладают сильным и качественным составом и способны завоевать главный трофей Английской Премьер-лиги. Он так заявил после уверенной победы над «Атлетиком» в Лиге чемпионов.
В настоящее время состав Арсенала очень глубокий и конкурентоспособный. На скамейке запасных есть еще одна полноценная команда.
При этом такие ключевые игроки, как Эдье, Хаверц и Сака, находятся вне команды. Это говорит о готовности команды бороться во всех направлениях.
Анри назвал сезон обязательным к тому, чтобы не проигрывать. Теперь второе место уже недостаточно.
Хотя это хороший результат, пришло время подтвердить свои амбиции трофеем. Основное соперничество ожидается между «Ливерпулем» и «Арсеналом», однако «Манчестер Сити» также нельзя списывать со счетов.
Конечно, травмы случаются, но сейчас у Арсенала есть все возможности для победы. Анри советует игрокам перестать «играть, чтобы не проиграть».
Если вы хотите чемпионство, нужно стремиться только к победе. В те времена для завоевания трофея требовалось побеждать «Манчестер Юнайтед» и не думать о ничьей.
Тьерри Анри выступал за Арсенал восемь сезонов, дважды становился чемпионом Премьер-лиги, трижды выигрывал Кубок Англии и является лучшим бомбардиром в истории клуба.