Xabi Alonso Vinisius zaxirada bo‘lishini tushuntirdi
Yulduz braziliyalik futbolchi maydonga faqat 63-daqiqada, Rodriyoni almashtirish uchun tushdi. Shu paytgacha hisob 1:1 bo‘lgan, o‘yinning so‘nggi daqiqalarida “qirollik klubi” ikkinchi golni urib, g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Alonso matbuot anjumanida, “Nima uchun Vini zaxirada edi? Taomir jadvali juda zich, bizga barcha o‘yinchilar kerak.
Asosiy tarkibga kirmaganlar xafa bo‘lmasligi kerak. Hamma o‘ynaydi, oldinda ko‘p o‘yinlar bor,” dedi.
Shanba kuni “Real” o‘z maydonida “Espanyol” bilan bahs olib boradi. Madrid jamoasining keyingi Chempionlar ligasi o‘yini 30 sentabrda bo‘lib o‘tadi, unda Alonso jamoasi “Qayrat” maydoniga safar qiladi.

Хаби Алонсо объяснил, почему Винисиус находится в запасе
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо объяснил причину, по которой Винисиус Жуниор не вышел в основном составе в матче Лиги чемпионов против «Марселя» (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Звёздный бразильский футболист вышел на поле только на 63-й минуте, заменив Родриго. На тот момент счёт был 1:1, а в последние минуты матча «королевский клуб» забил второй гол и одержал победу.
На пресс-конференции Алонсо сказал: «Почему Вини был в запасе? Расписание очень плотное, нам нужны все игроки.
Те, кто не попал в основной состав, не должны расстраиваться. Все сыграют, впереди много матчей».
В субботу «Реал» проведёт матч против «Эспаньола» на своём поле. Следующий матч мадридской команды в Лиге чемпионов состоится 30 сентября, когда команда Алонсо отправится в гости к «Кайрату».