Markinyos: Luis Enrike buyuk murabbiy va motivator
PSJ jamoasi kapitanı Markinyos bosh murabbiy Luis Enrike haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiyni juda qadrlashini ta’kidladi. Markinyosning so‘zlariga ko‘ra, Luis Enrike buyuk murabbiy bo‘lib, o‘yinchilarni motivatsiya qilishni, ularni jismoniy, taktika va ruhiy jihatdan tayyorlashni yaxshi biladi.
Jamoa har qanday o‘yin vaziyatlariga moslashishga tayyor. Braziliyalik futbolchi shuningdek, Enrikening mashg‘ulotlarda jamoaga qasddan xato qarorlar chiqarishini aytdi.
Bu usul orqali murabbiy o‘yinchilarga hakamlar bilan bahslashmaslikni va murakkab vaziyatlarga moslashishni o‘rgatadi. Hozirgi kunda PSJ Fransiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng 12 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.
Bu natija jamoaning yuqori darajada tayyorlanganini ko‘rsatadi. Luis Enrikening yetakchiligida PSJ kelgusida ham muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Markinyos: Луис Энрике великий тренер и мотиватор
Капитан команды ПСЖ Маркиньос высказался о главном тренере Луисе Энрике. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что очень ценит тренера. По словам Маркиньоса, Луис Энрике — великий тренер, который хорошо умеет мотивировать игроков, готовить их физически, тактически и морально.
Команда готова адаптироваться к любым игровым ситуациям. Бразильский футболист также отметил, что Энрике намеренно принимает ошибочные решения во время тренировок команды.
Таким образом тренер учит игроков не спорить с судьями и адаптироваться к сложным ситуациям. В настоящее время ПСЖ лидирует в чемпионате Франции после четвертого тура с 12 очками.
Этот результат показывает высокий уровень подготовки команды. Под руководством Луиса Энрике от ПСЖ ожидаются дальнейшие успехи.