Din Xiyoze «Real» safidan bir o‘yinga chetlashtirildi
Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasining intizomiy qo‘mitasi Madridning "Real" jamoasi himoyachisi Din Hyoysanning maydondan haydalishi bo‘yicha qaror qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘tgan o‘yindagi maydondan haydalishi sababli bir o‘yinlik diskvalifikatsiyaga uchraydi, deb xabar beradi Onefootball. "Real" jamoasi qizil kartochkani bekor qilish uchun apellyatsiya bergan, ammo bu talab qanoatlantirilmagan.
Hozir futbolchi sentyabr oyining shanba kuni bo‘lib o‘tadigan "Espanyol"ga qarshi o‘yinda ishtirok etishi uchun qarorni qayta ko‘rib chiqish bo‘yicha yana bir ariza berish imkoniga ega. Agar bu so‘rov vaqtida ijobiy hal etilmasa, jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso himoyani Din Hyoysansiz tashkil etishga majbur bo‘ladi.
Bunga qo‘shimcha ravishda, jamoada shikastlangan Rüdiger va Trent ham maydonda bo‘lmaydi. Shunday qilib, "Real" himoyasida jiddiy muammolar yuzaga kelishi mumkin.

Дин Хиозе отстранён от одной игры в составе «Реала»
Дисциплинарный комитет Королевской футбольной федерации Испании принял решение по удалению защитника мадридского «Реала» Дина Хойса с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист получил дисквалификацию на один матч из-за удаления в прошлом матче, сообщает Onefootball. Команда «Реал» подала апелляцию на отмену красной карточки, однако она была отклонена.
Сейчас у футболиста есть возможность подать повторное заявление о пересмотре решения, чтобы принять участие в матче против «Эспаньола», который состоится в субботу сентября. Если этот запрос не будет удовлетворён вовремя, главный тренер команды Хави Алонсо будет вынужден строить защиту без Дина Хойса.
Кроме того, в команде не смогут выйти на поле травмированные Рюдигер и Трент. Таким образом, у «Реала» могут возникнуть серьёзные проблемы в обороне.