Ronaldu Al-Nasr tarkibida o‘ynay boshladi
Chorshanba kuni kechqurun Al-Nasr jamoasi AFC Kubogi doirasida Istiklol jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Saudiya Arabistonining Al-Nasr jamoasi tarkibida yulduz hujumchi Krishtianu Ronalduning nomzodi ushbu o‘yinga kiritilmagan. 40 yoshli portugaliyalik futbolchi asosiy tarkibda ham, zaxira o‘yinchilar orasida ham yo‘q.
Ronalduning Al-Nasr jamoasi ro‘yxatiga kiritilmaganligi sababi hozircha aniq emas. Ehtimol, bosh murabbiy Jorje Jezush hujumchiga dam olish uchun imkoniyat yaratgan bo‘lishi mumkin.
Al-Nasr va Istiklol o‘rtasidagi uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 21:45da boshlanadi. O‘yinni har tomonlama kuzatish uchun LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiyani tomosha qilish mumkin.
Ronalduning Al-Nasr bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Jamoa va futbolchi kelgusida ham o‘zaro hamkorlikni davom ettirishni rejalashtirmoqda.

Роналду начал играть в составе Аль-Насра
В среду вечером команда Аль-Наср проведёт матч против Истиклола в рамках Кубка АФК. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе саудовской команды Аль-Наср звезда нападения Криштиану Роналду не включён в заявку на эту игру. 40-летний португалец отсутствует как в основном составе, так и среди запасных.
Причина, по которой Роналду не включён в список игроков Аль-Насра, пока неизвестна. Возможно, главный тренер Жорже Жезуш предоставил нападающему возможность отдохнуть.
Встреча между Аль-Насром и Истиклолом начнётся в 21:45 по московскому времени. Для всестороннего наблюдения за матчем можно смотреть текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult.
Действующий контракт Роналду с Аль-Насром рассчитан до середины 2027 года. Клуб и футболист планируют продолжать сотрудничество и в будущем.