Bu haqda ichki manba, jurnalist Fabrizio Romano ma’lumot berdi. Manbaning ta’kidlashicha, “bo‘rilar” 57 yoshli portugaliyalik murabbiy bilan shartnomani uzaytirishga qaror qilgan.
Tomonlar yangi kelishuv bo‘yicha og‘zaki kelishuvga allaqachon erishgan. Direktorlar kengashi to‘liq ishonch bildirgan holda Pereiraga to‘liq ishonadi, deb qayd etildi.
Vitor Pereira 2024 yil dekabr oyida “Vulverhempton” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan va 2025/26 yilgi mavsum oxirigacha shartnoma imzolagan. To‘rt turdan keyin jamoa Premer Ligada so‘nggi o‘rinda turibdi va hali ochko qo‘lga kirita olmagan.

Витор Перейра решил остаться в "Вулверхэмптоне"
Главный тренер команды «Вулверхэмптон» Витор Перейра продолжит работу в клубе, несмотря на сложное начало нового сезона Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник, журналист Фабрицио Романо. По словам источника, «волки» решили продлить контракт с 57-летним португальским тренером.
Стороны уже достигли устной договорённости по новому соглашению. Совет директоров выразил полное доверие и полностью доверяет Перейре, отмечается в сообщении.
Витор Перейра был назначен главным тренером «Вулверхэмптона» в декабре 2024 года и подписал контракт до конца сезона 2025/26. После четырёх туров команда занимает последнее место в Премьер-лиге и пока не набрала очков.