Puado: "Real" ko‘p penalti olishining sababi futbolchilardir
«Espanyol» jamoasining hujumchisi va sardori Xavyer Puado Madridning «Real» klubiga ko‘p penaltilar berilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Real» penaltilarni o‘z mehnati bilan topadi, chunki jamoada juda yaxshi futbolchilar bor va ular tez-tez raqib jarima maydonchasiga kirishga muvaffaq bo‘ladi. Bu holat to‘p bilan ko‘p harakat qiladigan futbolchilar uchun tabiiydir, dedi Puado jurnalistlarga.
So‘nggi Chempionlar Ligasi o‘yinida «Real» kamchilikda bo‘lishiga qaramay, «Marsel»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi va ikkita penalti zarbasini amalga oshirdi. 20 sentabr kuni «Espanyol» Ispaniya La Ligasi doirasida beshinchi tur o‘yini uchun «Real»ga qarshi safarda maydonga tushadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan 17:15da boshlanadi. Ushbu uchrashuvda ikkala jamoa ham g‘alaba uchun kurash olib boradi.

Puado: Причина того, что "Реал" получает много пенальти, — это футболисты
Нападающий и капитан команды «Эспаньол» Хавьер Пуадо высказался о том, почему мадридскому «Реалу» часто назначают пенальти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Реал» зарабатывает пенальти своим трудом, так как в команде очень хорошие футболисты, и они часто удачно проникают в штрафную соперника. Это естественно для игроков, которые много работают с мячом, — сказал Пуадо журналистам.
В последнем матче Лиги чемпионов, несмотря на то, что «Реал» был в меньшинстве, он победил «Марсель» со счётом 2:1 и реализовал два пенальти. 20 сентября «Эспаньол» в рамках пятого тура испанской Ла Лиги сыграет в гостях с «Реалом».