"Liverpool" Yevrokubokda birinchi marta inglizsiz o‘ynadi
BBC xabariga ko‘ra, ushbu voqea jamoa uchun muhim tarixiy hodisa bo‘ldi. Madridning Atletico jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yinda Liverpool Yevropa miqyosidagi yirik turnirlarda 418-marta maydonga chiqdi.
Ushbu uchrashuvda maydonga birinchi daqiqalardan faqat bitta ingliz futbolchisi tushdi, u ham ispan klubi sharafini himoya qiluvchi Konor Gallaher bo‘ldi. O‘yinning yakuniy natijasi Liverpoolning 3:2 hisobida g‘alabasi bilan yakunlandi.
Ispaniyalik bosh murabbiy Diego Simeone muxlis bilan yuzaga kelgan janjal sababli diskvalifikatsiya xavfi ostida qolmoqda. Bundan tashqari, ushbu o‘yinda Liverpool jamoasi maydonga to‘rtta gollandiyalik futbolchini chiqarib, noyob rekord o‘rnatdi.

"Liverpool" впервые в еврокубках сыграл без англичан
Команда «Ливерпуль» впервые в своей истории вышла на поле в стартовом составе в еврокубках без ни одного английского футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации BBC, это событие стало важной исторической вехой для команды. В матче с мадридским «Атлетико» «Ливерпуль» сыграл 418-й матч на крупных европейских турнирах.
В этой встрече с первых минут на поле вышел только один английский футболист — Конор Галлахер, который защищает честь испанского клуба. Итоговый результат матча — победа «Ливерпуля» со счётом 3:2.
Испанский главный тренер Диего Симеоне находится под угрозой дисквалификации из-за конфликта с болельщиками. Кроме того, в этом матче «Ливерпуль» выпустил на поле четырёх голландских футболистов, установив уникальный рекорд.