De Laurentiis Kvaratsxeliyani sotishga majbur bo‘ldi
Napoli klubi prezidenti Aurelio de Laurentiis qishki transfer oynasida Xvicha Kvaratsxeliyani PSJga sotish sabablari haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Gruziyalik futbolchi yanvar oyida, Serie A chempionligi uchun kurash avjida sotildi. Napoli bosh murabbiyi muhim o‘yinchini yo‘qotishdan norozi bo‘lsa-da, jamoa bilan skudetto sovrinini qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘ldi.
De Laurentiis Sky Sportga bergan intervyusida Konte kartalarni qayta aralashtira oldi, deb ta’kidladi. U Kvaratsxeliyaning ketishidan xafa bo‘lishi mumkinligini aytdi, ammo futbolchining erkin agent sifatida jamoani tark etishiga yo‘l qo‘yib bo‘lmasligini tushuntirdi.
Shu sababli, uning o‘zi, agenti va otasini quvontirish uchun futbolchini yanvar oyida sotishga majbur bo‘lganini bildirdi. Liga chempionlari doirasidagi Manchester Siti bilan o‘yin oldidan berilgan bu bayonotlar Napoli jamoasining hozirgi holatini yoritadi.
LiveResult.ru sayti esa Napoli va Manchester Siti o‘rtasidagi uchrashuvni matnli translyatsiya shaklida taqdim etmoqda.

De Laurentiis был вынужден продать Кварацхелию
Президент клуба «Наполи» Аурелио де Лаурентис рассказал о причинах продажи Хвичи Кварацхелии в ПСЖ в зимнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Грузинский футболист был продан в январе, на пике борьбы за чемпионство в Серии А. Несмотря на недовольство главного тренера «Наполи» потерей важного игрока, команда сумела завоевать Скудетто.
В интервью Sky Sport де Лаурентис подчеркнул, что Конте смог перетасовать карты. Он отметил, что может быть огорчен уходом Кварацхелии, но объяснил, что нельзя позволить футболисту покинуть команду как свободному агенту.
Поэтому он сообщил, что был вынужден продать игрока в январе, чтобы порадовать его самого, агента и отца. Эти заявления, сделанные перед матчем с «Манчестер Сити» в рамках Лиги чемпионов, отражают текущее состояние команды «Наполи».