Flik Dekadan Reshfordni Barselonaga olib kelishni so‘radi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik yozgi transfer oynasida Markus Reshfordni jamoaga jalb qilish uchun qanday harakat qilganini esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyalik klub iyul oyida ingliz qanot himoyachisini «Manchester Yunayted»dan ijaraga oldi. Payshanba kuni 27 yoshli futbolchi «ko‘k-binafsha» libosida birinchi marta maydonga tushib, ikki bor gol urdi.
Uning dubli jamoaga Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida «Nyukasl» ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozonishga yordam berdi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, yozda u klub direktori Dekdan shunday o‘yinchini olib kelishni so‘ragan va Reshfordning jamoada bo‘lishidan juda mamnun.
Shuningdek, ijaraga olish shartnomasida Markus Reshfordni doimiy transfer qilish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.

Флик попросил Деку привести Рашфорда в Барселону
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик вспомнил, как он пытался привлечь Маркуса Рашфорда в команду в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб в июле арендовал английского вингера у «Манчестер Юнайтед». В четверг 27-летний футболист впервые вышел на поле в форме «сине-гранатовых» и забил два гола.
Его дубль помог команде одержать победу со счётом 2:1 над «Ньюкаслом» в первом туре группового этапа Лиги чемпионов. По словам Флика, летом он попросил директора клуба Дека привести такого игрока и очень доволен присутствием Рашфорда в команде.