Pol Skoulz Pedrini eng sevimli futbolchi deb atadi
Afsuski, matnda turkcha harflar va boshqa tillardan olingan so‘zlar mavjud. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Quyida matn toza o‘zbek tilida va lotin alifbosida qayta yozilgan, insoniy va rasmiy uslubda taqdim etilgan. Legendariy sobiq «Manchester Yunayted» futbolchisi Pol Skoulz Pedrini zamonaviy futbolchilardan eng sevimlisi deb hisoblashini ma’lum qildi.
Payshanba kuni Ispaniyaning hujumchi yarim himoyachisi Pedri Angliyada «Barselona» jamoasining «Nyukasl» ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi. Bu o‘yinda Pedrining faoliyati ingliz futbolining taniqli sobiq yarim himoyachisi Pol Skoulzga katta taassurot qoldirdi.
Skoulz ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida «Mening yangi sevimli futbolchim» deb yozib, Pedrining suratini joylashtirdi. Shuningdek, uchrashuvda «Manchester Yunayted» jamoasida birga o‘ynagan Markaziy hujumchi Markus Reshford ham ajralib chiqdi.
U ikki marta gol urib, jamoasining g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi. Ushbu o‘yin Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turiga taalluqlidir va bu natija «Barselona» jamoasining keyingi o‘yinlariga umid bilan qarash imkonini berdi.

Пол Скоулз назвал Педри своим любимым футболистом
К сожалению, в тексте присутствуют турецкие буквы и слова, заимствованные из других языков. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Ниже текст переписан на чистом узбекском языке и латинской графикой, представлен в человеческом и официальном стиле. Легендарный бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Пол Скоулз заявил, что считает Педри своим любимым современным футболистом.
В четверг испанский атакующий полузащитник Педри сыграл важную роль в победе «Барселоны» над «Ньюкаслом» со счётом 2:1 в Англии. В этой игре деятельность Педри произвела большое впечатление на известного бывшего английского полузащитника Пола Скоулза.
Скоулз на своей странице в социальных сетях написал «Мой новый любимый футболист» и разместил фотографию Педри. Также в матче выделился центральный нападающий «Манчестер Юнайтед» Маркус Рэшфорд, с которым он играл вместе.
Он забил два гола и внёс большой вклад в победу своей команды. Эта игра относится к первому туру группового этапа Лиги чемпионов и позволила «Барселоне» с надеждой смотреть на последующие матчи.