18 yoshli kataloniyaning «Barselona» klubi hujumchisi Lamin Yamal, Chempionlar ligasining birinchi bosqichida «Nyukasl»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni o‘tkazib yuborganidan so‘ng, Markus Reshfordning «to‘rilar» darvozasiga urgan ikkita goliga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida Reshfordning suratini joylashtirib, unga alohida e’tibor qaratdi. Eslatib o‘tish joizki, «ko‘k-binafsha» jamoasi Angliya terma jamoasiga qarshi safarda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Chempionlar ligasining ikkinchi turida Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa amaldagi chempion, Fransiyaning «PSJ» jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 1 oktyabr kuni Barselona shahrida bo‘lib o‘tadi.

Ямал Рэшфорд ответил на голы в социальных сетях
18-летний нападающий каталонского клуба «Барселона» Ламин Ямал прокомментировал два гола Маркуса Рашфорда в ворота «Ньюкасла» в первом туре Лиги чемпионов, который он пропустил. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист опубликовал на своей странице в социальных сетях фотографию Рашфорда, уделив ему особое внимание. Напомним, что команда «сине-гранатовые» одержала победу со счетом 2:1 в гостях над сборной Англии.
Во втором туре Лиги чемпионов команда под руководством Ханса-Дитера Флика сыграет с действующим чемпионом, французским клубом «ПСЖ». Эта встреча состоится 1 октября в Барселоне.