Gordon: "Barselona" to‘pni nazorat qilishda eng zo‘r
«Nyukasl» jamoasining qanot himoyachisi Entoni Gordon «Barselona» futbolchilarining to‘pni boshqarish mahoratidan ta’sirlanganini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni Angliyada o‘tkazilgan o‘yinda kataloniyaliklar «to‘qson to‘rtliklarni» 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Gollarni Markus Reshford ikkita urdi.
Mezbonlar safidan faqat Entoni Gordonning goli natija uchun hurmat belgisi bo‘ldi. O‘yindan keyingi intervyuda Gordon raqibning o‘yin uslubi uni hayratga solganini aytdi.
U futbolchilar to‘pni boshqarishda juda yuqori darajada ekanligini tan oldi. «Halol aytsam, biz shunday darajada to‘p ustidan nazoratga ega bo‘lgan futbolchilar bilan ko‘p uchrashmaganmiz.
Albatta, biz «Manchester Siti» va «Chelsi»ga qarshi o‘ynaganmiz, ammo ular ham bunday yaxshi emas edi», dedi Gordon. Chempionlar Ligasi guruh bosqichining ikkinchi turida Eddi Hau boshqaruvidagi «Nyukasl» «Yunion Sent-Jilluaz» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Shu bilan birga, «Barselona» «PSJ» bilan maydonga chiqadi. Ushbu o‘yinlar jamoalarning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatlarini belgilaydi.

Гордон: "Барселона" лучше всех контролирует мяч
Защитник «Ньюкасла» Энтони Гордон выразил восхищение мастерством игроков «Барселоны» в контроле мяча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четверг в Англии каталонцы обыграли «сорок четвертых» со счётом 2:1. Оба гола забил Маркус Рэшфорд.
Единственным голом хозяев отметился Энтони Гордон, что стало знаком уважения к результату. В послематчевом интервью Гордон отметил, что стиль игры соперника его поразил.
Он признал, что футболисты обладают очень высоким уровнем контроля мяча. «Честно говоря, мы редко встречались с игроками, которые так хорошо контролируют мяч.
Конечно, мы играли против «Манчестер Сити» и «Челси», но они тоже не были такими хорошими», — сказал Гордон. Во втором туре группового этапа Лиги чемпионов «Ньюкасл» под руководством Эдди Хау сыграет с командой «Юнион Сен-Жиллуа».
В то же время «Барселона» выйдет на поле против «ПСЖ». Эти матчи определят шансы команд на выход в следующий этап.