Shanba kuni kechqurun Angliya Premer-ligasida "Manchester Yunayted" va "Chelsi" jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga oid taxminlarni Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy bildirdi. Uning fikricha, "Old Trafford" stadionida kuchli jamoa aniq belgilanmasligi mumkin.
Mostovoyning ta’kidlashicha, "Chelsi" jismoniy tayyorgarlik jihatidan qiyinchiliklarga duch keladi. Biroq, bu holat "Manchester Yunayted" uchun katta yordam bo‘lmaydi, chunki ular ham muammolarga duch kelmoqda.
Uning bashoratiga ko‘ra, o‘yin natijasi 2:2 hisobida yakunlanadi. "Manchester Yunayted" va "Chelsi" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 20 sentyabr kuni Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
O‘yinni matnli translyatsiya shaklida LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Shuningdek, "Chelsi" jamoasi haftaning boshida Chempionlar Ligasi doirasida "Bavariya"ga qarshi o‘yin o‘tkazib, 1:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
"Manchester Yunayted" esa Yevrokuboklarda ishtirok etmayapti. Bu omillar o‘yinga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Мостовой назвал счет матча Манчестер Юнайтед - Челси
В субботу вечером в Английской Премьер-лиге состоится матч между командами «Манчестер Юнайтед» и «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прогнозы на эту игру дал бывший футболист сборной России Александр Мостовой. По его мнению, на стадионе «Олд Траффорд» явного фаворита определить будет сложно.
Мостовой отметил, что «Челси» столкнётся с трудностями в физической подготовке. Однако это не станет большим преимуществом для «Манчестер Юнайтед», так как у них тоже есть проблемы.
По его прогнозу, матч завершится со счётом 2:2. Игра между «Манчестер Юнайтед» и «Челси» начнётся 20 сентября в 19:30 по московскому времени.
Следить за ходом матча в текстовом формате можно на портале LiveResult. Также команда «Челси» в начале недели провела матч Лиги чемпионов против «Баварии», проиграв со счётом 1:3.