Nemis ligasida noto‘g‘ri futbolchi diskvalifikatsiya qilindi
Nemis mintaqaviy ligasida «Kemi Leyptsig» klubi bilan bog‘liq ajoyib voqea yuz berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu klubning futbolchisi Valon Ali uchrashuvdan so‘ng raqib klub «Halle» muxlisiga hujum qilgan. Bu holat nemis futbol federatsiyasi tomonidan jiddiy qabul qilindi va Ali diskvalifikatsiya qilindi.
Biroq klub ichida muxlisga haqiqatan boshqa futbolchi, Yulian Veygl zarba bergan, degan fikr mavjud bo‘lib, ular federatsiya qaroriga shikoyat qilishdi. Shu vaqt ichida navbatdagi o‘yin «Rot-Vays» jamoasi bilan Erfurt shahrida bo‘lib o‘tishi kerak edi.
Qiziqarli jihati shundaki, aynan shu Erfurtda tarixiy shaxslar Napoleон va Aleksandr Birinchi uchrashgan edi. Yulian Veygl esa, hech qanday muammo yo‘qdek maydonga tushdi, ammo ikki daqiqa ichida qizil kartochka oldi.
Endilikda u diskvalifikatsiyani o‘tashi shart, biroq shikoyat ko‘rib chiqilgach, jazoning muddati uzaytirilishi mumkin. Bu holat nemis futbolida katta muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

В немецкой лиге неправильно дисквалифицировали футболиста
В региональной лиге Германии произошёл удивительный случай, связанный с клубом «Кеми Лейпциг». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист этого клуба Валон Али после матча напал на болельщика соперничающего клуба «Халле». Немецкая футбольная федерация восприняла этот инцидент серьёзно и дисквалифицировала Али.
Однако внутри клуба существует мнение, что на самом деле болельщика ударил другой футболист, Юлиан Вейгль, и они подали жалобу на решение федерации. В это время должна была состояться следующая игра с командой «Рот-Вайс» в городе Эрфурт.
Интересно, что именно в этом Эрфурте исторические личности Наполеон и Александр Первый встречались. Юлиан Вейгль вышел на поле, как будто никаких проблем нет, но получил красную карточку уже через две минуты.
Теперь он обязан отбыть дисквалификацию, но после рассмотрения жалобы срок наказания может быть продлён. Этот случай вызывает большие обсуждения в немецком футболе.