Yarim himoyachi Rodri «Manchester Siti»ni «Arsenal» bilan solishtirdi va jamoalar o‘rtasidagi muhim o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Shaharliklar» uchun safardagi o‘yin yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va bu o‘yin Premyer-liganing beshinchi turiga to‘g‘ri keladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:30da belgilangandir.
Rodrining so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaziyat shundayki, «Arsenal» joriy mavsumda yaxshiroq natijalar ko‘rsatmoqda va yuqori darajada o‘ynamoqda. «Biz ular bilan raqobatlashmoqchi bo‘lsak, o‘z o‘yinimizni yaxshilashimiz kerak», dedi u «City Report»ga bergan intervyusida.
Hozirgi paytda «Arsenal» turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi va 9 ochko jamg‘argan. «Manchester Siti» esa oltita ochko bilan sakkizinchi o‘rinda joylashgan.

Rodri: "Арсенал" сейчас сильнее "Манчестер Сити"
Полузащитник Родри сравнил «Манчестер Сити» с «Арсеналом» и готовится к важной игре между командами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч для «горожан» на выезде состоится в воскресенье и будет пятом туром Премьер-лиги. Время начала игры по московскому времени назначено на 18:30.
По словам Родри, текущая ситуация такова, что «Арсенал» показывает лучшие результаты в этом сезоне и играет на высоком уровне. «Если мы хотим конкурировать с ними, нам нужно улучшить нашу игру», — сказал он в интервью «City Report».
В настоящее время «Арсенал» занимает второе место в турнирной таблице, набрав 9 очков. «Манчестер Сити» же расположился на восьмом месте с шестью очками.