Deku: "Barselona" Chempionlar Ligasi qoidalaridan zarar ko‘rdi
“Barselona” jamoasining sport direktori Deku Chempionlar Ligasi qoidalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda kataloniyaliklar yarim finalda Milanning “Inter” jamoasiga umumiy hisobda 6:7 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Deku fikricha, o‘tgan mavsumdagi safardagi o‘yinlarda adolatsizlik yuzaga kelgan.
Umumiy bosqich natijalariga ko‘ra, chorak final va yarim final bahslarida kuchli jamoalarga uy maydonida o‘ynash imkoni berilmagan. U hisobicha, kuchli jamoalar javob o‘yinlarini uyda o‘tkazishi kerak edi.
Joriy mavsumdan oldin tashkilotchilar qoidalarga o‘zgartirish kiritishdi va endi vaziyat boshqacha bo‘lishi lozim. Har doim yaxshilanish uchun imkoniyat bor.
“Barselona” yangi mavsumda Chempionlar Ligasi musobaqasini “Nyukasl”ga qarshi 2:1 hisobidagi g‘alaba bilan boshladi. Bu natija jamoaga keyingi bosqichlarga chiqish uchun ijobiy asos yaratadi.
Dekuning so‘zlari Ispaniya ommaviy axborot vositalarida keng yoritildi. Umuman olganda, musobaqa qoidalarini takomillashtirish jamoalar o‘rtasidagi raqobatni yanada oshirishga xizmat qiladi.

Деку: "Барселона" пострадала из-за правил Лиги чемпионов
Спортивный директор команды «Барселона» Деку высказал своё мнение о правилах Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне каталонцы в полуфинале уступили миланскому «Интеру» по сумме двух матчей со счётом 6:7. По мнению Деку, в гостевых матчах прошлого сезона имела место несправедливость.
Согласно итогам общего этапа, в четвертьфиналах и полуфиналах сильным командам не предоставлялась возможность играть дома. По его мнению, сильные команды должны были проводить ответные матчи на своём поле.
Перед текущим сезоном организаторы внесли изменения в правила, и теперь ситуация должна быть другой. Всегда есть возможность для улучшения.
«Барселона» начала новый сезон Лиги чемпионов с победы над «Ньюкаслом» со счётом 2:1. Этот результат создаёт положительную основу для выхода команды в следующие этапы.
Высказывания Деку получили широкое освещение в испанских СМИ. В целом, совершенствование правил соревнований способствует усилению конкуренции между командами.