Deku "Barselona"ning Kamp Nouga qaytishini intizorlik bilan kutmoqda
«Barselona» jamoasi «Kamp Nou» stadionining rekonstruksiya ishlari tugashini intiqlik bilan kutmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy mavsumda «ko‘k-qizil» jamoa o‘zining uy o‘yinlarini «Montjuik» va Yoxan Kroyf stadionlarida o‘tkazmoqda. Biroq yaqin kelajakda ular o‘z uylariga qaytish imkoniga ega bo‘lishi kutilmoqda.
Klub prezidenti Laporta moliyaviy qiyinchiliklarga qaramay, stadionni qayta qurish ishlarini boshlashga katta jasorat bilan qaror qildi. Yangi «Kamp Nou» loyihasi ilgari ham muhokama qilingan, ammo turli sabablar tufayli amalga oshirilmagan edi.
Hozir esa barcha muxlislar va jamoa a’zolari stadionning asl ruhini yana his qilish uchun qaytishini intiqlik bilan kutmoqda. Bu voqea klub uchun tarixiy va muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Yakshanba kuni kataloniyaliklar o‘z maydonida, Yoxan Kroyf stadionida, 6000 tomoshabinga mo‘ljallangan maydonda «Xetafe» jamoasini qabul qiladi.

Деку с нетерпением ждет возвращения "Барселоны" на Камп Ноу
Команда «Барселона» с нетерпением ждет окончания реконструкции стадиона «Камп Ноу». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом сезоне «сине-гранатовые» проводят свои домашние матчи на стадионах «Монжуик» и Йохана Кройфа. Однако в ближайшем будущем ожидается, что они смогут вернуться домой.
Президент клуба Лапорта, несмотря на финансовые трудности, решился с большой смелостью начать работы по реконструкции стадиона. Новый проект «Камп Ноу» уже обсуждался ранее, но по разным причинам не был реализован.
Сейчас все болельщики и члены команды с нетерпением ждут возвращения, чтобы вновь почувствовать настоящий дух стадиона. Это событие будет иметь историческое и важное значение для клуба.
В воскресенье каталонцы примут команду «Хетафе» на своем поле, на стадионе Йохана Кройфа, рассчитанном на 6000 зрителей.