Gordon Rashfordning o‘yinini yuqori baholadi
Futbolchi Entoni Gordon “Nyukasl” jamoasidan “Barselona” va “Nyukasl” o‘rtasidagi Angliya Premer-ligasidagi o‘yinda (2:1) Markaz Rashford haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Yunayteddan ijaraga olingan qanot himoyachisi “ko‘k-qizil” jamoa safida o‘zining birinchi golini 58-daqiqada urdi, keyin esa 67-daqiqada ikkinchi bor hisobni ochdi. Gordon, o‘yinda “Nyukasl”ning yagona gol muallifi sifatida, Rashford haqida shunday dedi: “Rashford o‘yini yaxshi bo‘lsa, dunyodagi eng yaxshi futbolchilardan biridir”.
“Barselona” Markaz Rashfordni joriy mavsum oxirigacha ijaraga oldi. 27 yoshli futbolchi esa kelajakda Kataloniya klubida doimiy o‘ynashni xohlayotganini ma’lum qildi.
Rashfordning jamoaga qo‘shilishi “Barselona” uchun muhim kuch bo‘lib, uning o‘yini jamoaning natijalarini yaxshilashga yordam beradi.

Гордон высоко оценил игру Рашфорда
Футболист Энтони Гордон из команды «Ньюкасл» высказался о Марке Рашфорде в матче Английской Премьер-лиги между «Барселоной» и «Ньюкаслом» (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Арендованный у «Манчестер Юнайтед» крайний защитник забил свой первый гол за «сине-красных» на 58-й минуте, а затем на 67-й минуте оформил второй гол. Гордон, как единственный автор гола «Ньюкасла» в матче, сказал о Рашфорде: «Если Рашфорд играет хорошо, он один из лучших футболистов в мире».
«Барселона» арендовала Марка Рашфорда до конца текущего сезона. 27-летний футболист заявил, что в будущем хочет постоянно играть за каталонский клуб.
Присоединение Рашфорда к команде является важной силой для «Барселоны», и его игра поможет улучшить результаты команды.