Barselonaning Gavi PSJga qarshi o‘yinda maydonga qaytadi
21 yoshli futbolchi tizzasidagi muammolar sabab maydondan uzoqlashgan edi. Avval jarrohlik amaliyoti haqida ham gap ketgan, biroq agar operatsiya o‘tkazilsa, kataloniyaliklar yarim himoyachiga uzoq vaqt tayanolmas edi.
Jurnalist Xavi Migelning ma’lumotlariga ko‘ra, so‘nggi paytlarda Gavining holati sezilarli darajada yaxshilangan, tizzadagi og‘riq yo‘qolgan, shuning uchun jarrohlik ehtimoli kam. Taxminlarga ko‘ra, futbolchi taxminan ikki hafta ichida to‘liq tiklanib, Chempionlar ligasining umumiy bosqichining ikkinchi turida PSG jamoasi bilan o‘yin uchun maydonga qaytadi.
Shu bilan birga, «Barselona» jamoasi ehtiyotkorlikni saqlab qolmoqda va voqealarni tezlashtirmoqchi emas. «Sine-granatoviylar» bilan PSG o‘rtasidagi uchrashuv 1 oktyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa boshqaruvchilari futbolchining sog‘ligiga jiddiy e’tibor qaratmoqda va uning to‘liq tiklanishini kutmoqda. Bu esa jamoaning yuqori darajada o‘yin ko‘rsatishi uchun muhimdir.

Гави из Барселоны вернётся на поле в матче против ПСЖ
Полузащитник команды «Барселона» Гави может вскоре вернуться на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист отсутствовал из-за проблем с коленом. Ранее обсуждалась возможность операции, однако в случае хирургического вмешательства каталонцы не смогли бы долго рассчитывать на полузащитника.
По информации журналиста Хави Мигеля, в последнее время состояние Гави значительно улучшилось, боль в колене исчезла, поэтому вероятность операции невысока. По предположениям, футболист полностью восстановится примерно через две недели и вернется на поле во втором туре группового этапа Лиги чемпионов в матче против ПСЖ.
В то же время команда «Барселона» сохраняет осторожность и не спешит с событиями. Встреча «сине-гранатовых» с ПСЖ состоится 1 октября.
Руководство команды уделяет серьезное внимание здоровью футболиста и ждет его полного восстановления. Это важно для высокого уровня игры команды.