Bremer uchun Premer-ligadan uch klub kurashmoqda
«Yuventus» jamoasining markaziy himoyachisi Gleyson Bremer qishda Angliya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda futbolchi Angliya Premer Ligasi tarkibidagi uchta jamoaning qiziqish doirasida. TEAMtalk manbasining ma’lumotlariga ko‘ra, 28 yoshli braziliyalik himoyachi «Liverpul», «Chelsi» va «Manchester Yunayted» jamoalari tomonidan qiziqish uyg‘otgan.
Qishki transfer oynasida ushbu klublar Bremer uchun kurash olib borishga tayyor. Turinlik klub futbolchini saqlab qolishni xohlaydi, ammo Gleyson Bremer Angliyaga ko‘chib o‘tishga tayyor ekanligini bildirgan.
U 2022 yildan buyon «Yuventus» sharafini himoya qilmoqda. Braziliyalik himoyachining barcha musobaqalarda jami 95 o‘yini bor, shulardan sakkiztasida gol urgan va to‘rtta golga uzatma bergan.
Transfermarkt sayti Bremerning qiymatini 50 million yevroga baholamoqda. Bu esa uning jamoalar uchun qanchalik qimmatbaho futbolchi ekanligini ko‘rsatadi.

За место в Премьер-лиге борются три клуба из Бремена
Центральный защитник команды «Ювентус» Глейсон Бремер может перейти в английский чемпионат зимой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время футболист находится в поле интересов трёх клубов Английской Премьер-лиги. По данным источника TEAMtalk, 28-летний бразильский защитник вызывает интерес у «Ливерпуля», «Челси» и «Манчестер Юнайтед».
В зимнее трансферное окно эти клубы готовы бороться за Бремера. Туринский клуб хочет сохранить футболиста, но Глейсон Бремер заявил о готовности перейти в Англию.
Он защищает цвета «Ювентуса» с 2022 года. У бразильского защитника всего 95 матчей во всех соревнованиях, в восьми из которых он забил голы и отдал четыре результативные передачи.
Сайт Transfermarkt оценивает стоимость Бремера в 50 миллионов евро. Это показывает, насколько он ценен для клубов.