Yuran: Serik Belediyespor ketma-ket g‘alaba qozondi
Serik Belediyespor jamoasining bosh murabbiyi Sergey Yuran milliy chempionatning birinchi divizionining oltinchi turida Bandırmaspor jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Serik jamoasi uchun ketma-ket ikkinchi muvaffaqiyat bo‘lib, bu natija jamoaga turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallash imkonini berdi. Yuran o‘z fikrida birinchi bo‘limda jamoa bitta gol urishga muvaffaq bo‘lganini va yana bir necha imkoniyatlar mavjudligini ta’kidladi.
Ikkinchi bo‘limda esa himoyada ko‘proq harakat qilishga to‘g‘ri kelgan, ammo jamoa hisobni oshirish uchun kamida ikki imkoniyatga ega bo‘lgan. Muhimi, o‘yinni g‘alaba bilan yakunlash bo‘lganini aytdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida Serik Belediyespor foydasiga yakunlandi. Turnir jadvalidagi yettinchi o‘rin jamoaga Superligaga chiqish uchun o‘tkaziladigan o‘tkazish o‘yinlarida ishtirok etish huquqini beradi.
Oldinroq jamoaning moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelayotgani haqida ma’lumot berilgan edi. Klub aksiyalarining bir qismi Moskva yaqinidagi Himki jamoasining sobiq investori Tufan Sadygovga tegishli ekanligi ma’lum qilindi.

Юран: Serik Belediyespor одержал подряд победы
Главный тренер команды Серик Беледийеспор Сергей Юран поделился своими мыслями о победе, одержанной в шестом туре первого дивизиона национального чемпионата в матче против команды Бандырмаспор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча стала для команды Серик второй подряд победой, что позволило занять седьмое место в турнирной таблице. Юран отметил, что в первом тайме команда сумела забить один гол и имела несколько других возможностей.
Во втором тайме пришлось больше работать в обороне, однако команда имела как минимум два шанса увеличить счёт. Главное, по его словам, было завершить игру победой.
Матч завершился со счётом 2:1 в пользу Серик Беледийеспор. Седьмое место в турнирной таблице даёт команде право участвовать в переходных матчах за выход в Суперлигу.
Ранее сообщалось о финансовых трудностях команды. Было известно, что часть акций клуба принадлежит Туфану Садыгову, бывшему инвестору команды Химки, расположенной недалеко от Москвы.