Markazio: Yulduzning o‘yini Yamalgacha yetib boradi
Italiya terma jamoasi va “Yuventus” klubi sobiq yarim himoyachisi Klaudio Markizio “Eski sinyora” jamoasining yarim himoyachisi Kenan Yildizning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kenan 20 yoshda bo‘lib, u allaqachon yetakchilik xususiyatlariga ega ekanligini isbotlamoqda. U shunchaki o‘yin boshqaruvchi emas, balki o‘z imkoniyatlarini yaratadigan futbolchidir.
Yosh va iste’dodli o‘yinchi bo‘lib, o‘z ruhini maydonga soladi. Brenerning fikricha, Kenanning jamoaga ta’siri uni Lamin Yamalyaga o‘xshatadi, deb ta’kidlaydi Markizio.
Yangi shartnoma haqidagi savolga javoban Markizio shunday dedi: “Ha. U xorijlik bo‘lsa-da, “Yuventus”ning barcha qadriyatlarini mukammal ifodalaydi.
Bugungi kunda Yevropada kuchli va talabgir futbolchini topish qiyin, ammo o‘z klubida qolib, g‘alaba qozonishni orzu qiladigan o‘yinchi kam uchraydi.” Joriy mavsumda Kenan klub darajasida 4 golga uzatma berib, 2 bor to‘p kiritdi va 4 ta o‘yinda maydonga tushdi.

Markazio: Игра звезды доходит до заплаты
Бывший полузащитник сборной Италии и клуба «Ювентус» Клаудио Маркизио высказался об игре полузащитника «Старой синьоры» Кенана Йылдыза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кенану 20 лет, и он уже доказывает свои лидерские качества. Он не просто организатор игры, а футболист, создающий свои возможности.
Молодой и талантливый игрок, который вкладывает свою душу в игру. По мнению Бренера, влияние Кенана на команду напоминает Ямалию Ламина, подчеркивает Маркизио.
В ответ на вопрос о новом контракте Маркизио сказал: «Да. Несмотря на то, что он иностранец, он прекрасно воплощает все ценности «Ювентуса».
Сегодня в Европе трудно найти сильного и востребованного футболиста, но игрока, который остается в своем клубе и мечтает о победах, встречается редко.» В этом сезоне Кенан на клубном уровне отдал 4 голевые передачи, забил 2 мяча и сыграл в 4 матчах.