Jikiya gol urdi, Antalyaspor Kayserispor bilan durang o‘ynadi
Antalyaspor va Kayserispor jamoalari Turkiya chempionatining oltinchi turidan o‘rin olgan o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik himoyachi Georgiy Jikiya mezbonlar safida ketma-ket ikkinchi o‘yinda gol urdi. Mehmonlar safidan Laslo Benesh hisobni o‘yinning ikkinchi bo‘limiga qo‘shimcha vaqtda tenglashtirdi.
Ushbu natijadan so‘ng Antalyaspor 10 ochko bilan turnir jadvalida beshinchi o‘ringa ko‘tarildi. Kayserispor esa 4 ochko bilan 13-o‘rinda bormoqda.
O‘yinda Jikiya 52-daqiqada, Benesh esa 90-daqiqada gol urdi. Har ikki jamoa ham o‘z imkoniyatlarini yaxshilab namoyish etdi.
Antalyasporning asosiy o‘yinchilari orasida Julian Dias, Balchi Bunyamin va Janetti Lautaro faol ishtirok etdi. Kayserispor safida esa Storm Nikola, Van de Strek Sander va boshqa futbolchilar maydonga tushdi.
O‘yinning qizg‘in kechishi muxlislar tomonidan iliq kutib olindi. Bu o‘yin har ikkala jamoa uchun muhim hisoblanib, keyingi turlarda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishga turtki bo‘ladi.

Джикия забил гол, Антальяспор сыграл вничью с Кайсериспором
Команды Антальяспор и Кайсериспор сыграли вничью 1:1 в матче шестого тура чемпионата Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российский защитник Георгий Джикия забил гол за хозяев во втором подряд матче. Со стороны гостей Ласло Бенеш сравнял счёт в дополнительное время второго тайма.
После этого результата Антальяспор поднялся на пятое место в турнирной таблице с 10 очками. Кайсериспор с 4 очками занимает 13-е место.
В матче Джикия забил на 52-й минуте, а Бенеш — на 90-й минуте. Обе команды хорошо использовали свои возможности.
Среди основных игроков Антальяспора активно участвовали Джулиан Диас, Балчи Бюнямин и Джанетти Лаутаро. В составе Кайсериспора на поле вышли Сторм Никола, Ван де Стрек Сандер и другие футболисты.
Напряжённое развитие матча было тепло встречено болельщиками. Эта игра была важна для обеих команд и станет стимулом для более сильной игры в следующих турах.