«Barselona» Chempionlar Ligasi birinchi turida safarda «Nyukasl» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Gollar Markus Resfordning ikki karra to‘p kiritishi evaziga amalga oshirildi. Bu ingliz futbolchisining «ko‘k-binafsha» jamoasi safidagi ilk gollari bo‘ldi.
O‘yindan so‘ng asosiy murabbiy Hans-Diter Flik Resfordning o‘yinini sharhladi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, ular doimo Resfordning mashg‘ulotlardagi qobiliyatlarini ko‘rib kelishgan va bugungi o‘yinda bu qobiliyatlar aniq namoyon bo‘ldi.
U Resfordning natijalaridan mamnun ekanini ta’kidladi. Hujumda ko‘plab yaxshi futbolchilar borligini, Resford esa ulardan biri ekanligini qayd etdi.
Murabbiy uning jamoaga ko‘proq imkoniyatlar yaratishini muhim deb bildi. Flikning fikricha, bu ikki gol Resfordning yangi bosqichga ko‘tirilishiga yordam beradi.
Futbolchining o‘ziga ishonchi va yaxshi kayfiyatda bo‘lishi juda muhimdir, dedi u TNT Sportsga bergan intervyusida. Keyingi o‘yinda «Barselona» 21 sentabr, yakshanba kuni La Liga doirasida «Xetafe» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Флик высоко оценил два гола Рашфорда
«Барселона» в первом туре Лиги чемпионов на выезде обыграла команду «Ньюкасл» со счётом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Голы были забиты благодаря двум мячам Маркуса Ресфорда. Это были первые голы английского футболиста за команду «сине-гранатовых».
После матча главный тренер Ханс-Дитер Флик прокомментировал игру Ресфорда. По словам Флика, они всегда наблюдали за способностями Ресфорда на тренировках, и в сегодняшней игре эти способности явно проявились.
Он отметил, что доволен результатами Ресфорда. В атаке много хороших игроков, и Ресфорд — один из них.
Тренер считает важным, что он создаёт больше возможностей для команды. По мнению Флика, эти два гола помогут Ресфорду перейти на новый уровень.
Очень важно, чтобы футболист был уверен в себе и находился в хорошем настроении, сказал он в интервью TNT Sports. В следующем матче «Барселона» выйдет на поле против «Хетафе» в рамках Ла Лиги 21 сентября, в воскресенье.