Konseyso: "Yuventus" charchadi, bu tabiiy holat
Fransishku Konseisau, «Yuventus» jamoasining qanot himoyachisi, Seriya A doirasidagi «Verona»ga qarshi o‘yinda (1:1) durang natija haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi 19-daqiqada «Eski sinyora» jamoasini oldinga olib chiqdi. Ammo mezbonlar birinchi bo‘lim oxirida penalti zarbasi orqali hisobni tenglashtirishdi.
Konseisau so‘zlariga ko‘ra, jamoa kuchli va hozirda uchta musobaqada ishtirok etmoqda. Bu esa futbolchilarning charchashiga sabab bo‘lmoqda, bu holat esa tabiiydir.
U «Verona» jamoasining uy maydonida o‘ynash qiyinligini oldindan bilganini ta’kidladi. Shuningdek, bugungi o‘yinda jamoa ko‘p to‘p yo‘qotganini, bu esa har uch kunda o‘yin o‘tkazish bilan bog‘liq ekanligini tushuntirdi.
Hozirga qadar «Yuventus» Seriya A ning to‘rt turidan so‘ng o‘nta ochko to‘pladi. 27 sentabr, shanba kuni, Igor Tudor boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Atalanta» bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin «Yuventus» uchun muhim sinov bo‘ladi. Jamoa muxlislari o‘z futbolchilaridan yaxshi natija kutmoqda.

Консейсо: "Ювентус" устает, это естественное состояние
Франсишку Консейсау, защитник «Ювентуса», высказался о ничейном результате (1:1) в матче Серии А против «Вероны». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португалец вывел «Старую синьору» вперед на 19-й минуте. Однако хозяева сравняли счет на последних минутах первого тайма с пенальти.
По словам Консейсау, команда сильная и в настоящее время участвует в трех турнирах. Это приводит к усталости игроков, что является естественным явлением.
Он подчеркнул, что заранее знал, что играть против «Вероны» на их поле сложно. Также в сегодняшнем матче команда много теряла мячи, что связано с тем, что игры проходят каждые три дня.
На данный момент «Ювентус» набрал десять очков после четырех туров Серии А. 27 сентября, в субботу, команда под руководством Игора Тудора сыграет дома с «Аталантой».
Этот матч станет важным испытанием для «Ювентуса». Болельщики команды ожидают хорошего результата от своих игроков.