Shuster: Ter Shtegen endi "Barselona"da o‘ynamaydi
Kataloniyaliklar yozda nemis darvozabonini sotmoqchi bo‘lgan, biroq u ketishni istamagan va keyinchalik jiddiy jarohat olgan. Shuster ta’kidlaganidek, «Barselona» o‘ziga kerak bo‘lmagan futbolchilarga nisbatan qattiq munosabatda bo‘ladi.
Ter Shtegen o‘rnida men yanvar oyida yangi jamoa izlashga harakat qilardim. Aniqki, murabbiy Flik Joan Garsiyani birinchi darvozabon, Shchesnini esa ikkinchi darvozabon sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Ter Shtegen endi imkoniyatlarga ega bo‘lmaydi. Mark-Andre ter Shtegenning «Barselona» bilan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Ushbu vaziyatda futbolchining kelajagi haqida o‘ylash va yangi imkoniyatlarni qidirish muhimdir. Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar murakkab bo‘lishi mumkin, shuning uchun ham ter Shtegen uchun yangi jamoa topish eng to‘g‘ri qaror bo‘ladi.

Шустер: Тер Штеген теперь не играет в "Барселоне"
По мнению известного бывшего футболиста и тренера Бернда Шустера, вратарю команды «Барселона» Марку-Андре тер Штегену следует найти новый клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонцы летом хотели продать немецкого вратаря, но он не хотел уходить и позже получил серьёзную травму. Как отметил Шустер, «Барселона» жестко относится к футболистам, которые ей не нужны.
На месте Тер Штегена я бы попытался в январе искать новую команду. Очевидно, что тренер Флик рассматривает Жоана Гарсию как первого вратаря, а Щесны — как второго.
Теперь у Тер Штегена не будет возможностей. Контракт Марка-Андре Тер Штегена с «Барселоной» действует до лета 2028 года.
В этой ситуации важно думать о будущем футболиста и искать новые возможности. Отношения между клубом и игроком могут быть сложными, поэтому для Тер Штегена будет правильным решением найти новую команду.