Golovin Monakoda jamoaning asosiy sardori
Oaro ta’kidlashicha, Golovin Monakoda jamoaning asosiy yetakchisi hisoblanadi. U sobiq futbolchi sifatida Golovin bilan o‘zaro maydonda o‘ynaganini eslab, uning o‘yin uslubini yuqori baholadi va uni katta nom deb atadi.
Sobiq futbolchi Golovinning texnikasi juda yaxshi ekanini aytib o‘tdi. Uning fikricha, hozirgi vaqtda shunday yuqori sifatli futbol maktabiga ega o‘yinchilar kam uchraydi.
Joriy mavsumda 29 yoshli futbolchi Fransiya chempionatining uchta o‘yinida maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist bilan ajralib turmagan. Oaro Golovinning o‘yini va texnikasini yuqori baholagan holda, uni jamoaning muhim o‘yinchisi sifatida ko‘rsatdi.
Bu fikrlar Rossiya sport ommaviy axborot vositalariga berilgan intervyuda bildirildi. Golovinning kelajakdagi o‘yinlari futbol muxlislari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.
Fransiya futbol federatsiyasi milliy terma jamoa boshqaruviga afsonaviy mutaxassis Zinedin Zidan tayinlanganini rasman e’lon qildi. Ushbu muhim o‘zgarish munosabati
Shavkat Mirziyoyev Ostonada Kelajak o'yinlari musobaqasining ochilishida qatnashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ostona shahrida tashkil etilgan uchinchi Kelajak o‘yinlari xalqaro musobaqasining tantanali ochilish marosimida ishtirok etdi. Bu haqda One.uz

Головин в Монако основной капитан команды
Бывший футболист французского клуба ПСЖ Гийом Оаро оценил уровень полузащитника российской команды Монако Александра Головина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оаро отметил, что Головин является основным лидером команды в Монако. Вспоминая, что он играл с Головиным на поле, бывший футболист высоко оценил его стиль игры и назвал его крупным именем.
Бывший футболист подчеркнул, что техника Головина очень хороша. По его мнению, в настоящее время редко встречаются игроки с таким высоким качеством футбольной школы.
В текущем сезоне 29-летний футболист провел три матча в чемпионате Франции, однако пока не отличился голами или результативными передачами. Оаро, высоко оценив игру и технику Головина, отметил его как важного игрока команды.
Эти мнения были высказаны в интервью российским спортивным СМИ. Будущие игры Головина внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.