Noni Maduweke tizza jarohatini ko‘zdan kechirmoqda
Londonning «Arsenal» jamoasi qanot himoyachisi Noni Maduweke sog‘lig‘ini tekshirishdan o‘tadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Standard nashri xabar berdi. Futbolchi Angliya chempionatining beshinchi turida «Manchester Siti»ga qarshi o‘yinda (1:1) tizza jarohati oldi.
U o‘rniga Bukayo Saka maydonga tushdi. Bugun mutaxassislar futbolchining tizzasini batafsil tekshiradi va seshanba kuni tekshiruv natijalari ommaga e’lon qilinadi.
Joriy mavsumda 23 yoshli Maduweke klub darajasida olti o‘yinda maydonga tushdi, bitta ogohlantirish oldi, ammo gol yoki assist qayd etilmadi. Avvalroq, ushbu yozda, u Angliya terma jamoasi safida to‘qqizta o‘yinda ishtirok etib, bitta gol urgan holda «Chelsi» jamoasida o‘ynagan.

Noni Maduweke рассматривает травму колена
Фланговый защитник лондонского «Арсенала» Нони Мадуэке проходит медицинское обследование. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание The Standard. Футболист получил травму колена в пятом туре чемпионата Англии в матче против «Манчестер Сити» (1:1).
Вместо него на поле вышел Букайо Сака. Сегодня специалисты подробно обследуют колено футболиста, а во вторник результаты обследования будут обнародованы.
В текущем сезоне 23-летний Мадуэке сыграл за клуб в шести матчах, получил одно предупреждение, но не отметился голами или результативными передачами. Ранее, этим летом, он выступал за сборную Англии, приняв участие в девяти матчах и забив один гол, а также играл за «Челси».