Real jamoasining hujumchisi Vinisius Junior yanvar oyida klubni almashtirish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live manbasiga tayanib, El Chiringuito TV dasturiga ko‘ra, agar jamoadagi vaziyat o‘zgarmasa, qishki transfer braziliyalik futbolchi uchun muqobil variantlardan biri bo‘ladi. Manba ta’kidlaydiki, Vinisius mavsum boshidan beri ikkinchi darajali o‘yinchi sifatida his qilmoqda va bu holat uni qoniqtirmaydi.
El Chiringuito TV dasturi transferlar haqidagi ichki ma’lumotlarga ixtisoslashgan. 2018 yilda aynan shu dastur Cristiano Ronalduning Realga o‘tishi haqida birinchi bo‘lib xabar bergan edi, o‘sha paytda bunday transferga ishonish qiyin bo‘lgan.
Vinisiusning jamoadagi o‘rni va kelajagi haqida vaziyat o‘zgarmasa, uning klubi bilan bog‘liq qarorlar qishki transfer oynasida amalga oshirilishi mumkin. Bu esa futbolchining faoliyati va jamoaning tarkibini sezilarli darajada ta’sir qilishi ehtimoli mavjud.

Винисиус может покинуть клуб Реал в зимнее трансферное окно
Нападающий команды Реал Винисиус Жуниор рассматривает возможность смены клуба в январе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ссылаясь на источник Transfer News Live и программу El Chiringuito TV, если ситуация в команде не изменится, зимний трансфер станет одним из альтернативных вариантов для бразильского футболиста. Источник отмечает, что Винисиус с начала сезона чувствует себя игроком второго плана, и это его не устраивает.
Программа El Chiringuito TV специализируется на инсайдерской информации о трансферах. В 2018 году именно эта программа первой сообщила о переходе Криштиану Роналду в Реал, тогда было трудно поверить в такой трансфер.
Если ситуация с позицией и будущим Винисиуса в команде не изменится, решения, связанные с его клубом, могут быть приняты в зимнее трансферное окно. Это может значительно повлиять на карьеру футболиста и состав команды.