Eks-futbolchi, sobiq «Milan» va «Yuventus» jamoalarida o‘ynagan Paolo Di Kanio «Latsio» futbolchilarining o‘yin darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda «Latsio» poytaxt derbisida «Roma»ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ko‘plab mahalliy ommaviy axborot vositalari Nunu Tavareshning xatosini ta’kidlab o‘tishdi, bu xato natijasida jamoa darvozasiga gol o‘tib ketdi.
Di Kanio fikricha, agar bu xato bo‘lmaganida, derbi o‘yini durang bilan yakunlangan bo‘lar edi. U shuningdek, Tavareshda futbol aqlining yetishmasligini aytdi.
Futbolchi to‘pni uzoqqa uloqtirishi yoki pas berishi kerak edi. Agar u futbol aqli bilan to‘la bo‘lganida, «Arsenal» uni 4 million yevroga sotib yubormas edi, dedi Di Kanio.
Yana bir futbolchi, Matteo Genduzi, o‘yindan keyin hakamni haqorat qilgani uchun qizil kartochka oldi. Di Kanio uning jamoadoshlar va muxlislar orasida yetakchi deb tan olinayotganini ta’kidlagan bo‘lsa-da, buni hech qachon tushunmaganini aytdi.
Genduzida ishtiyoq bor, lekin u qizil kartochkani oldini olishi kerak edi. O‘yindan so‘ng «Roma» 9 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda, «Latsio» esa 3 ochko bilan o‘ninchi o‘rinda bormoqda.

Ди Канио раскритиковал двух футболистов "Лацио"
Бывший футболист, игравший за «Милан» и «Ювентус», Паоло Ди Канио высказался о уровне игры футболистов «Лацио». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно «Лацио» проиграл в римском дерби «Роме» со счётом 0:1. Многие местные СМИ отметили ошибку Нуну Тавареша, из-за которой в ворота команды был забит гол.
По мнению Ди Канио, если бы этой ошибки не было, матч дерби закончился бы вничью. Он также заявил, что у Тавареша отсутствует футбольный интеллект.
Футболист должен был выбить мяч далеко или сделать пас. Если бы у него был футбольный интеллект, «Арсенал» не продал бы его за 4 миллиона евро, — сказал Ди Канио.
Другой футболист, Маттео Гендузи, получил красную карточку за оскорбление судьи после матча. Ди Канио отметил, что, несмотря на то, что Гендузи признаётся лидером среди товарищей по команде и болельщиков, он никогда этого не понимал.
В Гендузи есть страсть, но он должен был избежать красной карточки. После матча «Рома» занимает четвёртое место с 9 очками, а «Лацио» — десятое с 3 очками.