Alonso Mbappening o‘yin vaqtini aniq belgilamadi
«Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso dushanba kuni o‘tkazilgan matbuot anjumanida tarkib rotatsiyasi haqida savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida, jamoada yuk taqsimoti va o‘yin vaqti haqida ko‘p gapirilayotganini, biroq Carreras, Tchuameni va Mbappe deyarli rotatsiyaga kirmaganini ta’kidladi. Alonso shuni aytdiki, bu futbolchilar jamoa uchun muhim hisoblanadi va hozircha mavsumning faqat olti o‘yini o‘tkazilgan.
Ularning rotatsiyaga kiritilishi uchun o‘z vaqti borligini bildirdi, ammo aniq qachon bo‘lishini aytmadi. Hozircha mavsumning qisqa davri o‘tgani sababli bu jarayon davom etishini qayd etdi.
Shuningdek, 23 sentabr, seshanba kuni «Real» Ispaniya La Ligasi doirasida «Levante»ga qarshi safar o‘yinini o‘tkazishini ma’lum qildi. Ushbu o‘yinni matn ko‘rinishidagi translyatsiyani LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.

Алонсо точно не определил игровое время Мбаппе
Главный тренер «Реала» Хаби Алонсо в понедельник на пресс-конференции ответил на вопрос о ротации состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что много говорят о распределении нагрузки и игровом времени в команде, однако Каррерас, Тчуамени и Мбаппе практически не участвовали в ротации. Алонсо сказал, что эти футболисты важны для команды, и на данный момент проведено всего шесть матчей сезона.
Он отметил, что у них есть время для включения в ротацию, но не уточнил, когда именно это произойдет. Пока что из-за короткого периода сезона этот процесс продолжается.
Также сообщается, что 23 сентября, во вторник, «Реал» проведет выездной матч против «Леванте» в рамках испанской Ла Лиги. Текстовую трансляцию этой игры можно будет наблюдать через портал LiveResult.