Roy Kin: Arsenalga ijodkorlik yetishmayapti
Futbol bo‘yicha sobiq o‘yinchi, “Manchester Yunayted” jamoasining sobiq a’zosi Roy Kin Angliya Premer Ligasi 5-turidan o‘rin olgan “Manchester Siti”ga qarshi o‘yin (1:1)dan so‘ng “Arsenal” jamoasining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “kanonirlar” o‘yinda qahramonlik ko‘rsatib, durang natija qayd etdilar. Biroq jamoada hali ham doimiy g‘alaba qozonish va “Liverpul” hamda “Manchester Siti” kabi kuchli jamoalar darajasiga yetish uchun yetarli ijodkorlik yetishmayapti.
Roy Kin “Arsenal”ni olqishlab, ular oxirigacha kurashib, durang natija olishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi. Shu bilan birga, u chempionlik uchun kurashishda jamoaning ijodiy yondashuvga muhtojligini aytdi.
“Liverpul” va “Manchester Siti”ning so‘nggi yillardagi muvaffaqiyatlari “kanonirlar”dan yuqori darajadagi ijodkorlikni talab qiladi, dedi Kin. Shuningdek, u “Arsenal” tarkibida yaxshi ijrochilar borligini, ammo ingliz futbolining yetakchi jamoalari darajasiga chiqish uchun maydonda qo‘shimcha ijodiy yechimlar zarurligini ta’kidladi.
Umuman olganda, jamoaning rivojlanishi uchun yangi strategiyalar va o‘yin uslublarini joriy etish muhimdir.

Рой Кин: "Арсеналу" не хватает креативности
Бывший футболист, экс-игрок «Манчестер Юнайтед» Рой Кин высказался о текущем состоянии команды «Арсенал» после матча 5-го тура Английской Премьер-лиги против «Манчестер Сити» (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «канониры» проявили героизм в игре и добились ничейного результата. Однако в команде по-прежнему не хватает достаточной креативности, чтобы постоянно побеждать и достичь уровня таких сильных команд, как «Ливерпуль» и «Манчестер Сити».
Рой Кин похвалил «Арсенал», отметив, что они боролись до конца и сумели добиться ничьей. Вместе с тем он подчеркнул, что для борьбы за чемпионство команде необходим творческий подход.
«Успехи «Ливерпуля» и «Манчестер Сити» в последние годы требуют от «канониров» высокого уровня креативности», — сказал Кин. Также он отметил, что в составе «Арсенала» есть хорошие исполнители, но для выхода на уровень ведущих команд английского футбола на поле нужны дополнительные творческие решения.