Ronaldinyo "Oltin to‘p"ni kim qo‘lga kiritishini aytdi
Sobiq «Barselona» va «PSJ» klublarida o‘ynagan futbolchi Ronaldinyo yaqinlashayotgan «Oltin to‘p» taqdirlash marosimi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, sovrin g‘olibiga topshiriladi va u kimligini biladi. Ronaldinyo aytishicha, g‘olib o‘zi ilgari o‘ynagan jamoada faoliyat yuritmoqda.
Hozirda «Oltin to‘p» uchun asosiy nomzodlar sifatida «Barselona» futbolchisi Lamin Yamal hamda «PSJ»dan Usmon Dembele va Vitinya ko‘rsatilmoqda. Taqdirlash marosimi 22 sentabr kuni, Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu tadbirni LiveResult portali orqali jonli kuzatishingiz mumkin. Marosim futbol olamida katta qiziqish bilan kutib olinmoqda va eng yaxshi futbolchi aniqlanadi.
Ronaldinyo ishtiroki va sovrin topshirishi tadbirga alohida joziba qo‘shadi. Ushbu voqea futbol muxlislari uchun muhim sanaladi.

Роналдиньо рассказал, кто получит "Золотой мяч"
Бывший футболист клубов «Барселона» и «ПСЖ» Роналдиньо высказался о предстоящей церемонии вручения «Золотого мяча». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победитель награды будет известен, и он знает, кто это. Роналдиньо отметил, что победитель сейчас работает в команде, за которую ранее играл.
В настоящее время основными кандидатами на «Золотой мяч» считаются футболист «Барселоны» Ламин Ямал, а также Усман Дембеле и Витинья из «ПСЖ». Церемония награждения начнется 22 сентября в 22:00 по московскому времени.
Это событие можно будет в прямом эфире наблюдать на портале LiveResult. Церемония с большим интересом ожидается в футбольном мире, и будет определён лучший футболист.
Участие Роналдиньо и его вручение награды придаст мероприятию особое очарование. Это событие считается важным для футбольных болельщиков.