Laporta: Yamal "Oltin to‘p" uchun kurashadi
Barcelona klubi prezidenti Joan Laporta fikricha, 18 yoshli hujumchi Lamin Yamal kelajakda Oltin to‘p sovriniga ega bo‘ladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy yilda ushbu iste’dodli futbolchi ovoz berish natijalarida ikkinchi o‘rinni egalladi va fransiyalik Usmon Dembeleni ortda qoldirdi. Laporta ijtimoiy tarmoqlarda bergan intervyusida, ikkinchi o‘rin Lamin uchun kelgusi yillarda yanada kuchli rag‘bat bo‘lishini ta’kidladi.
U Lamin kelajakda Oltin to‘pni qo‘lga kiritishiga qat’iy ishonadi. Shuningdek, Lamin ikki yil davomida dunyoning eng yaxshi yosh futbolchisi deb topilganini eslatib o‘tish lozim.
Uning Barcelona bilan imzolagan shartnomasi 2031 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Bozordagi qiymati esa 200 million yevroga teng baholangan.
Bu yosh futbolchining kelajagi porloq ekanligini ko‘rsatadi va klub uning rivojlanishiga katta umid bog‘lagan.

Лапорта: Ямал борется за "Золотой мяч"
По мнению президента клуба «Барселона» Жоана Лапорты, 18-летний нападающий Ламин Ямал в будущем станет обладателем Золотого мяча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом году этот талантливый футболист занял второе место в голосовании, опередив французского Усмана Дембеле. В интервью, данном Лапортой в социальных сетях, он подчеркнул, что второе место станет для Ламина сильной мотивацией на ближайшие годы.
Он твердо верит, что Ламин в будущем завоюет Золотой мяч. Также стоит напомнить, что Ламин два года подряд признавался лучшим молодым футболистом мира.
Его контракт с «Барселоной» рассчитан до середины 2031 года. Рыночная стоимость оценивается в 200 миллионов евро.
Это свидетельствует о светлом будущем молодого футболиста, и клуб возлагает большие надежды на его развитие.