Messi Dembeleni "Oltin to‘p" sovrindori bo‘lgani bilan tabrikladi
Sobiq «Barselona» va «PSJ» jamoalari hujumchisi Lionel Messi Parij klubi qanot himoyachisi Usmon Dembele «Oltin to‘p» mukofoti uchun ovoz berishda g‘alaba qozonishi munosabati bilan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli argentinalik futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda fransuz futbolchisining e’lon ostida «Buyuk Usmon, tabriklayman, sening g‘alabangdan xursandman. Bu munosib yutuq», deb yozdi.
O‘tgan mavsumda Dembele Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘lib, Fransiya chempionatida ham birinchilikni qo‘lga kiritdi. Shuningdek, u jamoasi bilan mamlakat kubogi va superkubogini ham yutdi.
«Oltin to‘p» ovoz berishida ikkinchi o‘rinni «Barselona» hujumchisi Lamin Yamal egalladi, uchinchi o‘rinni esa Dembele jamoadoshi portugal futbolchisi Vitinya band etdi. Ushbu natijalar futbol olamida katta e’tibor bilan qarshi olindi va Dembele faoliyati yangi bosqichga ko‘tarilganini ko‘rsatmoqda.

Месси поздравил Дембеле с получением "Золотого мяча"
Бывший нападающий «Барселоны» и «ПСЖ» Лионель Месси высказался по поводу победы защитника «Парижского клуба» Усмана Дембеле в голосовании за награду «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний аргентинский футболист в социальных сетях под публикацией французского футболиста написал: «Великий Усман, поздравляю, я рад твоей победе. Это заслуженное достижение».
В прошлом сезоне Дембеле стал победителем Лиги чемпионов и также выиграл чемпионат Франции. Кроме того, он вместе с командой выиграл Кубок страны и Суперкубок.
Во голосовании за «Золотой мяч» второе место занял нападающий «Барселоны» Ламин Ямал, третье место — португальский футболист Витинья, одноклубник Дембеле. Эти результаты были встречены с большим вниманием в футбольном мире и показывают, что карьера Дембеле вышла на новый уровень.