Rossiyalik sharhlovchi Vladislav Prusov Fransiya chempionatida yaqinda bo‘lib o‘tgan “PSJ”ning mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Matvey Safonov jamoasi “Marsel”ga 0:1 hisobida yutqazdi. Prusovning so‘zlariga ko‘ra, “Pari Sen-Jermen” jamoasi yetarlicha ijodkorlik va o‘yindagi faollikni ko‘rsata olmadi, shuning uchun “Marsel”ni mag‘lub eta olmadi.
U “Marsel” va ularning bosh murabbiyi De Dzerbini yuqori baholadi, chunki ular ajoyib pressing va mukammal intizom namoyish etdilar. Ushbu o‘yindan so‘ng musobaqa jadvalida to‘rt jamoa – “Monako”, “PSJ”, “Lion” va “Strasbur” – teng 12 ochkoga ega bo‘ldi.
“Marsel” esa 9 ochko bilan oltinchi o‘rinni egallamoqda. Bu natijalar chempionatdagi raqobatning qanchalik kuchli ekanligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda jamoalarning o‘zaro kurashi yanada qiziqarli kechishini ta’minlaydi.

Пруссов высоко оценил сильный прессинг Марселя
Российский комментатор Владислав Прусов высказался о недавнем поражении «ПСЖ» в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Матвея Сафонова проиграла «Марселю» со счётом 0:1. По словам Прусова, команда «Пари Сен-Жермен» не смогла проявить достаточную креативность и активность в игре, поэтому не смогла победить «Марсель».
Он высоко оценил «Марсель» и их главного тренера Де Дзерби, так как они продемонстрировали отличный прессинг и безупречную дисциплину. После этой игры в турнирной таблице четыре команды — «Монако», «ПСЖ», «Лион» и «Страсбур» — набрали по 12 очков.
«Марсель» же занимает шестое место с 9 очками. Эти результаты показывают, насколько сильна конкуренция в чемпионате, и обеспечивают ещё более интересную борьбу команд в следующих матчах.