Laporta: Yamal kelgusi yili Oltin to‘pni qo‘lga kiritadi
Joan Laporta, "Barselona" futbol klubi prezidenti, qanot hujumchisi Lamin Yamalning "Oltin to‘p" uchun kurashi haqida yangi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi marotaba ushbu nufuzli mukofotni Usmon Dembele qo‘lga kiritdi, 18 yoshli Yamal esa ovoz berishda ikkinchi o‘rinni egalladi. Laporta RAC1 telekanalida bergan intervyusida shunday dedi: "Yamal uchun 18 yoshda ikkinchi o‘rinni olish alohida yutuqdir.
Menimcha, u "Oltin to‘p"ga loyiq. Keyingi yili bu mukofotni qo‘lga kiritadi." Shuningdek, dushanba kuni Parijda Yamal sovrinsiz qolmadi.
Iqtidorli qanot hujumchi o‘tgan mavsumning eng yaxshi yosh futbolchisi sifatida Kopa sovrinini qo‘lga kiritdi. Bu mukofotni Lamin ketma-ket ikkinchi yil olmoqda.

Лапорта: Ямал в следующем году получит Золотой мяч
Жоан Лапорта, президент футбольного клуба "Барселона", высказал новые мысли о борьбе вингера Ламина Ямала за "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний раз этот престижный приз получил Усман Дембеле, 18-летний Ямал занял второе место в голосовании. Лапорта в интервью телеканалу RAC1 сказал: "Для Ямала занять второе место в 18 лет — особое достижение.
Я считаю, что он достоин "Золотого мяча". В следующем году он получит этот приз." Кроме того, в понедельник в Париже Ямал не остался без награды.
Талантливый вингер получил приз Копа как лучший молодой футболист прошлого сезона. Этот приз Ламин получает второй год подряд.