Cherdantsev "Spartak"ning o‘yinini tanqid qildi
Rossiya futbol kommentatori Georgiy Cherdantsev Moskva “Spartak” jamoasining “Krylya Sovetov” ustidan Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turida (2:1) qozonilgan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, “qizil-oq” jamoasi ushbu o‘yinda ko‘proq gol urishi lozim edi. U ta’kidlaganidek, “Krylya Sovetov” jamoasini aniq hisob bilan mag‘lub etish kerak edi.
Natijada esa jamoa og‘ir va ishonchli o‘yin namoyish eta olmagan holda g‘alaba qozondi. Cherdantsevning so‘zlariga ko‘ra, bu holat “Spartak”ning mavjud muammolari haligacha davom etayotganidan darak beradi.
Hozirda Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatining turnir jadvalida 15 ochko bilan oltinchi o‘rinda turibdi. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi va kelajakda yanada aniq natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.
Ushbu g‘alaba “Spartak” uchun muhim bo‘lsa-da, mutaxassislar jamoaning kuchliroq o‘yin ko‘rsatishi zarurligini ta’kidlamoqda.

Черданцев раскритиковал игру "Спартака"
Российский футбольный комментатор Георгий Черданцев высказался о победе московского «Спартака» над «Крыльями Советов» в девятом туре чемпионата России (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, команда «красно-белых» должна была забить в этом матче больше голов. Как он отметил, «Крылья Советов» следовало обыгрывать с более уверенным счетом.
В итоге команда одержала победу, не показав при этом уверенной и надежной игры. По словам Черданцева, это свидетельствует о том, что существующие проблемы «Спартака» до сих пор не решены.
В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата России с 15 очками. Ожидается, что команда улучшит свою игру и в будущем покажет более точные результаты.
Хотя эта победа важна для «Спартака», специалисты подчеркивают необходимость более сильной игры команды.