Oblyakov: Alves jamoaga tez moslashdi va yaxshi o‘ynayapti
Uning so‘zlariga ko‘ra, Mateus jamoaga yaxshi moslashdi va to‘p bilan yuqori darajada ishlayapti. Jamoa ichidagi qulay muhit tufayli u tezda moslashdi va hozir o‘z futbolini namoyish qilmoqda.
Oblyakov uning shunday davom etishiga umid bildiradi. Shuningdek, futbolchi aytishicha, CSKA futbolchilari Alvesga yordam berib, uning jamoada o‘zini qulay his qilishini ta’minlamoqda.
Braziliyalik hujumchi yarim himoyachi yozda «San-Paulu» klubidan 6 million yevroga sotib olindi. Hozirgi kunda 20 yoshli futbolchi «qizil-ko‘k» libosida 12 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va bir golga uzatma berdi.

Обляков: Алвес быстро адаптировался в команде и хорошо играет
Центральный полузащитник Иван Обляков рассказал об адаптации нового летнего футболиста московского клуба Матеуса Алвеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Матеус хорошо адаптировался в команде и на высоком уровне работает с мячом. Благодаря комфортной атмосфере внутри коллектива он быстро приспособился и сейчас демонстрирует свою игру.
Обляков надеется, что он продолжит в том же духе. Также футболист отметил, что игроки ЦСКА помогают Алвесу, обеспечивая ему комфортные условия в команде.
Бразильский атакующий полузащитник был приобретён летом у клуба «Сан-Паулу» за 6 миллионов евро. В настоящее время 20-летний футболист провёл в «красно-синей» форме 12 матчей, забил два гола и отдал одну результативную передачу.