Di Franshesko: Maydondan chetlatilgandan so‘ng o‘yin tugadi
Massimiliano Allegri boshchiligidagi jamoa «Letchche»ga qarshi uchta gol urdi va raqibni mag‘lub etdi. Mehmonlar murabbiyi Eusebio di Franshesko o‘z jamoasining erta o‘yinchisi maydondan haydalganidan norozi bo‘ldi.
Uchrashuvning birinchi yarmida «Letchche» jamoasi o‘n nafardan yettitasiga kamaydi. Di Franshesko o‘z fikrlarini shunday ifodaladi: «Maydondan haydalganidan so‘ng futbol o‘yinini davom ettirish qiyin bo‘ldi va natija ham shunga yarasha bo‘ldi.
Bunday sharoitda bunday natija kutilgan edi. Umid qilamanki, yakshanba kuni o‘yinchilarim boshqacha, yanada jangovar va kuchli bo‘lishadi».
Bu so‘zlar pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan. Keyingi turda Italiya chempionatida «Letchche» jamoasi «Bolonya» bilan bahs olib boradi.
Qayd etish joizki, «Bolonya» hozirgi vaqtda Italiya Kubogining sohibidir. Ushbu o‘yinda «Letchche» jamoasi o‘z kuchini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Ди Франческо: После удаления с поля игра закончилась
Итальянский клуб «Милан» без особых трудностей вышел в следующий этап Кубка Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Массимилиано Аллегри забила три гола в ворота «Лечче» и одержала победу над соперником. Тренер гостей Эусебио ди Франческо остался недоволен ранним удалением своего игрока с поля.
В первом тайме команда «Лечче» сократилась с десяти до семи игроков. Ди Франческо выразил свои мысли следующим образом: «После удаления продолжать игру было сложно, и результат соответствовал этому.
В таких условиях такой исход был ожидаем. Надеюсь, в воскресенье мои игроки будут другими, более боевыми и сильными».
Эти слова приведены сайтом pianetamilan.it. В следующем туре чемпионата Италии команда «Лечче» сыграет с «Болоньей».
Стоит отметить, что «Болонья» в настоящее время является обладателем Кубка Италии. В этой игре команда «Лечче» постарается показать свои силы.