Santyago Ximenes "Milan" uchun ilk golni urdi
Italiya «Milan» jamoasi Italiya Kubogining navbatdagi bosqichiga ishonch bilan yo‘l oldi va «Letchche»ga qarshi uchta gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi golni meksikalik hujumchi Santyago Ximenes kiritdi. U ilgari o‘zidan kutilgan natijadorlik darajasiga yeta olmagan edi, ammo bu o‘yinda o‘zini ko‘rsatdi.
Ximenesning so‘zlariga ko‘ra, hujumchi uchun gol urish juda muhim. U bolaligidan «Milan» futbolkasi kiyishni orzu qilgan va endi o‘zining orzu qilgan jamoasida o‘ynayotganidan mamnun.
Ushbu so‘zlar pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan. Keyingi bosqichda «Milan» Rimning «Latsio» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Klub oxirgi marta mamlakat kubogini 2003 yilda qo‘lga kiritgan. Jamoa muxlislari va mutaxassislar hozirgi o‘yinni katta qiziqish bilan kutmoqda.
«Milan»ning maqsadi yana kubokni qo‘lga kiritish va o‘z o‘rnini mustahkamlashdir. Bu musobaqada jamoaning har bir o‘yini muhim ahamiyatga ega.

Сантьяго Хименес забил первый гол за "Милан"
Итальянский клуб «Милан» уверенно вышел в следующий этап Кубка Италии, забив три гола в матче против «Лечче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый гол забил мексиканский нападающий Сантьяго Хименес. Ранее он не мог достичь ожидаемого уровня результативности, но в этой игре проявил себя.
По словам Хименеса, для нападающего очень важно забивать голы. С детства он мечтал играть в футболке «Милана» и теперь рад выступать за команду своей мечты.
Эти слова приводит сайт pianetamilan.it. В следующем этапе «Милан» сыграет с римским клубом «Лацио».
Клуб в последний раз выигрывал национальный кубок в 2003 году. Болельщики и специалисты с большим интересом ждут предстоящий матч.
Цель «Милана» — вновь завоевать кубок и укрепить свои позиции. В этом турнире каждая игра команды имеет большое значение.